Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Duże zainteresowanie spotkaniem autorskim z Anną J. Szepielak

28 listopada, 2022

W Domu Kultury w Zgłobicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury pięknej, obyczajowej i historycznej, tarnowianką – Anną J. Szepielak. Autorka uwielbianych, zwłaszcza przez czytelniczki, powieści opowiadała o swojej pracy, o tym, z czego czerpie historie i co ją inspiruje.

Anna J. Szepielak jest tarnowianką, która odniosła sukces literacki. Współpracuje ze znanymi wydawnictwami, a przy tym jest niezwykle skromną osobą. - Jestem domatorem, lubię spędzać czas w domu, z moimi zapiskami, z których powstają książki. Mam głowę pełną pomysłów i marzenie o tym, by napisać powieść o moich ulubionych pisarzach Pozytywizmu. Co mnie inspiruje? Życie, ludzie, których obserwuję. Mam zmysł psychologiczny, który podpowiada mi, co może być ciekawe, które ludzkie zachowanie warto opisać. Gdy piszę, wchodzę bez reszty w moje postaci, czuję się jak aktorka, która odtwarza te role – mówi pisarka.
Dodajmy, że Anna J. Szepielak w przeszłości pracowała także jako nauczycielka języka polskiego oraz dziennikarka. - Ale to literatura jest moją pasją i ogromnie się cieszę, że te książki znajdują odbiorców – dodaje.

Anna J. Szepielak jest autorką m.in. cyklu „Dziedzictwo rodu”, „Saga małopolska” czy „Dworku pod Lipami”. Wszystkie te pozycje oraz pozostałe są dostępne w filiach bibliotecznych na terenie gminy Tarnów – w bibliotekach w Zgłobicach, Tarnowcu i w Woli Rzędzińskiej. - Są chętnie wypożyczane, nie tylko przez Panie. Również Panowie chętnie czytają książki Pani Ani. Jest nam bardzo miło, że zechciała być naszym gościem – mówi kierownik ds. bibliotek, Łukasz Prokop.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).