Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Dodatkowe pieniądze na inwestycje w gminie Tarnów

04 marca, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Radni na ostatniej sesji zaaprobowali zmiany uchwały budżetowej gminy Tarnów na 2021 rok. Mówiąc krótko – będą większe środki na dodatkowe zadania w poszczególnych miejscowościach. - Zwiększenie nakładów inwestycyjnych w myśl realizowanego przez nas zrównoważonego rozwoju, dotyczy niemal wszystkich miejscowości naszej gminy. Przy podziale pieniędzy kierowaliśmy się najpilniejszymi potrzebami każdej z nich. Dodatkowych zadań jest bardzo dużo – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Ogółem, z budżetu gminy Tarnów poszczególne miejscowości na rozwój otrzymają w roku bieżącym blisko 2 miliony 300 tysięcy. Najpoważniejsze dotyczą m.in. usuwania skutków klęsk żywiołowych. Mowa o remoncie drogi gminnej, tzw. bocznej od ul. Zgłobickiej w Zgłobicach, modernizacji tzw. Zdebówki w Zawadzie, drogi gminnej przez las w Woli Rzędzińskiej II oraz ul. Pracy w Koszycach Małych.

Spore nakłady finansowe pochłonie dokończenie kanalizacji w Porębie Radlnej, wykonanie dróg transportu rolnego w Jodłówce – Wałkach, Woli Rzędzińskiej II i w Radlnej. Zaplanowano także wykonanie projektu chodnika przy drodze wojewódzkiej w Porębie Radlnej oraz budowę i remonty chodników przy drogach powiatowych m.in. w Koszycach Małych i Wielkich. Ważne zadanie inwestycyjne dotyczy także wykonania oświetlenia przejścia dla pieszych przy drodze wojewódzkiej w Porębie Radlnej i budowy przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem koło Domu Kultury w Zgłobicach.

Nowe nakładki asfaltowe pojawią się m.in. w Koszycach Małych przy ul. Lipowej, w Zbylitowskiej Górze – przy ul. Tęczowej, Łącznej oraz Cichy Kącik, w Zgłobicach przy ul. Granicznej budowany będzie chodnik wraz z kanalizacją opadową, a w Woli Rzędzińskiej zaplanowano wykonanie projektu zabudowy rowu przy jednej z dróg.

Wśród ważnych inwestycji jest także dokończenie budowy wraz z wyposażeniem kaplicy cmentarnej w Tarnowcu, wykonanie dokumentacji i dostosowanie budynku remizy OSP w Koszycach Małych dla potrzeb prawidłowej eksploatacji nowego samochodu pożarniczego, czy zabezpieczenie wkładu własnego do wykonania instalacji fotowoltaicznej w budynku remizy OSP w Jodłówce Wałkach.

Warto wspomnieć o modernizacjach obiektów oświatowych – w Zawadzie zaplanowano wykonanie instalacji fotowoltaicznej na budynku szkoły podstawowej, a w Zgłobicach – wykonanie projektu rozbudowy szkoły podstawowej o salę gimnastyczną wraz z salami lekcyjnymi. Zgodnie z planem ma tam również powstać szatnia klubowa dla sportowców LKS Zgłobice.

Na ulicach będzie jaśniej i bezpieczniej – władze gminy planują m.in. wykonanie projektu oświetlenia drogi tzw. Na Granicach w miejscowościach Zawada, Łękawica i Poręba Radlna. Będzie też projekt zagospodarowania centrum Koszyc Wielkich oraz zagospodarowanie terenu przy parkingu koło kościoła w tej miejscowości, zakup urządzeń dla placu zabaw w rejonie Orlika w Tarnowcu i kontynuacja budowy Domu Kultury z pomieszczeniami dla remizy OSP w Łękawce. Nowe parkingi pojawią się przy Szkole Podstawowej w Jodłówce – Wałkach i Porębie Radlnej, jak również koło Domu Kultury w Zgłobicach.

Zaplanowano ponadto przygotowanie projektu rozbudowy i zmiany sposobu użytkowania dawnego budynku w Koszycach Małych dla potrzeb kultury. Ma on służyć mieszkańcom Koszyc Małych oraz całej gminy Tarnów. Nie braknie dodatkowych inwestycji sportowych. Mowa o budowie szatni LKS Victoria w Koszycach Małych, wykonanie skateparku w Koszycach Wielkich i siłowni plenerowej w Porębie Radlnej.

Dodajmy, ze dodatkowe 300 tysięcy złotych pochłonęło wyrównanie kosztów związanych z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej na terenie gminy Tarnów za rok ubiegły. Pieniądze trafiły do Gminy Miasta Tarnowa. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).