Niedziela, 6 grudnia 2020r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Pokaż menu

Dobra passa sportowców z gminy Tarnów trwa

21 października, 2020

Po sukcesie szpadzistki z Koszyc Wielkich, Renaty Knapik - Miazgi, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski we Wrocławiu, pływak z Tarnowca tryumfował w XXXI Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu. Ksawery Masiuk, bo o nim mowa, w ostatnim wyścigu zawodów, w finale juniorskim na 50m stylem motylkowym, ustanowił rekord Polski 16 - latków. - To już kolejny rocznikowy rekord 16 - latków, który zdobył nasz młody, zdolny reprezentant gminy Tarnów. Bardzo mocno mu gratulujemy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Zawody we Wrocławiu, ze względu na obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem, rozgrywane były w bardzo specyficzny sposób. Dwudniowy program, odbył się tym razem w jednym dniu, co dla zawodników oznaczało siedemnastogodzinne zmagania na pływalni. Organizatorzy chcieli zakończyć rywalizację przed północą, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Ksawery Masiuk wywalczył zwycięstwo w finale juniorskim na 50m stylem motylkowym wynikiem 23.71s. Stało się to o godzinie 23:55.

Na początku sierpnia z kolei, na międzynarodowym Grand Prix w Słowenii, mieszkaniec Tarnowca pobił rekord na 50m motylkiem na 50m basenie, a pod koniec sierpnia w Lublinie podczas Pucharu AZS Lublin na 50m grzbietowym, również na długim basenie.

Ksawery Masiuk jest stypendystą Wójta Gminy Tarnów. Nagrodę odebrał w końcówce sierpnia br. {Play}

foto z archiwum prywatnego
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).