Niedziela, 6 grudnia 2020r. | Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Dobra passa sportowców z gminy Tarnów trwa

21 października, 2020

Po sukcesie szpadzistki z Koszyc Wielkich, Renaty Knapik - Miazgi, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski we Wrocławiu, pływak z Tarnowca tryumfował w XXXI Memoriale Marka Petrusewicza we Wrocławiu. Ksawery Masiuk, bo o nim mowa, w ostatnim wyścigu zawodów, w finale juniorskim na 50m stylem motylkowym, ustanowił rekord Polski 16 - latków. - To już kolejny rocznikowy rekord 16 - latków, który zdobył nasz młody, zdolny reprezentant gminy Tarnów. Bardzo mocno mu gratulujemy – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Zawody we Wrocławiu, ze względu na obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem, rozgrywane były w bardzo specyficzny sposób. Dwudniowy program, odbył się tym razem w jednym dniu, co dla zawodników oznaczało siedemnastogodzinne zmagania na pływalni. Organizatorzy chcieli zakończyć rywalizację przed północą, aby wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Ksawery Masiuk wywalczył zwycięstwo w finale juniorskim na 50m stylem motylkowym wynikiem 23.71s. Stało się to o godzinie 23:55.

Na początku sierpnia z kolei, na międzynarodowym Grand Prix w Słowenii, mieszkaniec Tarnowca pobił rekord na 50m motylkiem na 50m basenie, a pod koniec sierpnia w Lublinie podczas Pucharu AZS Lublin na 50m grzbietowym, również na długim basenie.

Ksawery Masiuk jest stypendystą Wójta Gminy Tarnów. Nagrodę odebrał w końcówce sierpnia br. {Play}

foto z archiwum prywatnego

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.