Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Dobra passa gminy Tarnów trwa – jest pełne dofinansowanie do budowy boiska wielofunkcyjnego w Zgłobicach

18 lipca, 2023

To znakomita informacja dla mieszkańców tej miejscowości gminy Tarnów – jest szansa, że jeszcze w tym roku zakończy się budowa boiska wielofunkcyjnego z pełnym wyposażeniem sportowym. Na tę inwestycję samorząd pozyskał pełne dofinansowanie. Całkowity koszt wyniesie ok. 800 tys. zł, z czego ok. 500 tys zł pochodzi z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska 2023, a 300 tys zł to środki z dotacji celowej z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”. Będzie to boisko przyszkolne, ogólnodostępne. To pierwszy etap rozbudowy kompleksu sportowo – rekreacyjnego w centrum tej miejscowości.

-To sukces w zakresie skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na rozwój, a przede wszystkim świetna wiadomość dla mieszkańców. Obiekt będzie na co dzień ogólnodostępny dla wszystkich zainteresowanych – dzieci i młodzieży, a estetyka sąsiedztwa Szkoły Podstawowej zmieni się nie do poznania. Realizujemy długo wyczekiwaną i bardzo potrzebną inwestycję – zwiększamy jakość życia naszych mieszkańców i powiększamy bazę sportową na najwyższym poziomie. Pełne dofinansowanie to ewenement, wyjątkowa sytuacja. Przy tej okazji pragnę również podziękować Pani poseł Annie Pieczarce za nieocenione wsparcie w tym zakresie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Boisko będzie miało bezpieczną, poliuretanową nawierzchnię i pełne wyposażenie sportowe (piłka ręczna, siatkówka, tenis, koszykówka, piłkochwyt o wysokości 5 m wokół boiska wielofunkcyjnego) a także obiekty małej architektury. -Lokalizacja posiada łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, w pobliżu znajdują się parkingi, liczymy więc, że będzie z niego korzystało sporo osób – dodaje wójt.

Dodajmy, że w niedalekiej przyszłości planowana jest rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną wraz z salami lekcyjnymi, budowa obiektu klubowego dla sportowców LKS Zgłobice. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).