Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora

Dla bezpieczeństwa – obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia

14 kwietnia, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Zgodnie z decyzją rządu, większość restrykcji będzie obowiązywać dłużej. Wyjątkiem jest decyzja o wznowieniu od poniedziałku, 19 kwietnia, działalności żłobków i przedszkoli oraz możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupach zorganizowanych do 25 osób. Informacje w tej sprawie minister zdrowia przekazał podczas środowej konferencji prasowej.

- Apogeum trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, kiedy zmniejszyła się liczba hospitalizacji – mówi Adam Niedzielski. Dodatkowa decyzja dotyczy hoteli i miejsc noclegowych, które będą zamknięte do 3 maja.

Poniżej pełna lista obostrzeń:

• Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane są otwarte.
  • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw.
  • Uprawianie sportu na świeżym powietrzu możliwe dla grup do 25 osób.
  • Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne.
  • Nieczynne są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych.
  • Nie pracują kina, teatry, muzea i galerie sztuki.
  • Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii, księgarń, sklepów zoologicznych i salonów prasowych.
  • Nieczynne pozostają sauny, solaria i kasyna.
  • Zamknięte są siłownie i kluby fitness.
  • Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym.

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.