Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Dla bezpieczeństwa – obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

07 kwietnia, 2021

Jak tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski, obecnie analizowane są dane związane ze spadkiem zachorowań, ponieważ rząd musi mieć pewność, że trend ten będzie obowiązywał także w okresie poświątecznym. Zdaniem szefa resortu zdrowia, niepokojące są parametry dotyczące obłożenia łóżek szpitalnych i zajętych respiratorów. - Przyspieszenie szczepień, co wkrótce nastąpi, daje dużą nadzieję na trwałą poprawę sytuacji – mówił na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Obecne obostrzenia zostaną przedłużone do niedzieli, 18 kwietnia.

• Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane są otwarte.
  • W kościołach i placówkach handlowych o pow. 100 m kw. obowiązuje limit przestrzenny - jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
  • Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne.
  • Zamknięte są także przedszkola i żłobki - z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych.
  • Działalność obiektów sportowych dotyczy wyłącznie uprawiania sportu zawodowego.

Przypomnijmy listę wcześniejszych obostrzeń:

• Zamknięte hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych.
  • Zamknięte kina, teatry, muzea i galerie sztuki.
  • Zamknięte sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych.
  • Zamknięte są siłownie i kluby fitness, sauny, kasyna i solaria.
  • Szkoły działają w trybie zdalnym.

Minister Adam Niedzielski powiedział także, iż ma nadzieję, że jeszcze w kwietniu uczniowie klas I–III wrócą do szkół i zostaną otwarte przedszkola i żłobki. Będzie to jednak zależało od sytuacji epidemicznej kraju.

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.