Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Demokratyczny kraj, gdzie rządzi głos większości, zawdzięczamy przodkom – obchody trzeciomajowe w gminie Tarnów

04 maja, 2020


Mówił podczas uroczystości trzeciomajowych w Woli Rzędzińskiej, wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. Ze względu na epidemię koronawirusa, odbyły się one w kameralnym gronie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zarówno Msza św. w Kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, jak i spotkanie przy Pomniku Pamięci w Walce o Wolność oraz Żołnierzy Armii Krajowej, były transmitowane online.

- Mimo późniejszych, trudnych losów Polski – rozbiorów, pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej, pomagała podtrzymywać ducha w narodzie i jego dążenia do niepodległości. Rocznica uchwalenia konstytucji to jednoznacznie radosne i pozytywne święto. Niech się Święci Trzeci Maja – mówił szef gminnego samorządu. - Patriotyczna sztafeta pokoleń trwa, mimo trudnej sytuacji epidemicznej – podkreślał członek zarządu powiatu tarnowskiego, Tomasz Stelmach.

Wieńce przy pomniku składali poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, przedstawiciele powiatu tarnowskiego – Tomasz Stelmach, Mariusz Tyrka i Krystyna Dudoń, władze i radni gminy Tarnów - wójt Grzegorz Kozioł, przewodnicząca rady Wiesława Mitera, zastępca wójta Sławomir Wojtasik oraz delegacja Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości Gminy Tarnów.

Władze gminy Tarnów składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom, które pomogły w organizacji obchodów trzeciomajowych – ks. proboszczowi Kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej, Stanisławowi Morańdzie, Orkiestrze Parafialnej z Woli Rzędzińskiej z prof. Włodzimierzem Siedlikiem na czele oraz telewizji tarnowska.tv. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).