Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Co trzeba wiedzieć o kwarantannie? Ministerstwo Zdrowia informuje

24 marca, 2020


Wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem, zostają objęci kwarantanną domową. Również wszyscy polscy obywatele wracający do Polski są poddani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie domowej. Co to oznacza?

Kwarantanna domowa jest środkiem zapobiegawczym, który ma na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się niebezpiecznych patogenów i polega na czasowym odizolowaniu osoby, która może być nosicielem choroby zakaźnej. Obowiązuje przez 14 dni. Poniżej przedstawiamy materiały przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia informujące o najważniejszych zasadach podczas kwarantanny domowej.

Dodajmy, że działa już aplikacja „kwarantanna domowa”, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).