Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Biało – czerwona Gmina Tarnów i zabawa dla mieszkańców

29 kwietnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Trwa dekorowanie obiektów użyteczności publicznej przed majowymi świętami. Mimo, że w tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa Majówka będzie miała zupełnie inny przebieg, symboli narodowych nie zabraknie. Dodatkowe flagi uszyli pracownicy Urzędu Gminy Tarnów.

- Zależy nam na tym, żeby Gmina Tarnów była w tym czasie w biało – czerwonych barwach. Wywieśmy flagi w różnych miejscach, udekorujmy swoje domy, ogrodzenia i samochody, by w ten sposób zamanifestować naszą tożsamość – apeluje do mieszkańców wójt, Grzegorz Kozioł i proponuje udział w rodzinnej zabawie. Do zdobycia tablet.

Wystarczy do 4 maja br. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesłać zdjęcie udekorowanego przez siebie miejsca. W drodze losowania nagrodzimy autora jednego z nich. Wszystkie fotografie będzie można zobaczyć na profilu fb Urzędu Gminy Tarnów oraz na stronie internetowej.

Dotychczas w Gminie Tarnów trzeciomajowe święto było obchodzone nie tylko podniośle, patriotycznie, ale i sportowo oraz rodzinnie. Msza św. w intencji Ojczyzny, spotkanie patriotyczne na placu w centrum miejscowości, a następnie biało-czerwony Rajd Rowerowy Tour de Gmina Tarnów, którego trasa tradycyjnie prowadziła Szlakiem Bohaterów Armii Krajowej, spotykały się z bardzo dużym zainteresowaniem. W dobie pandemii nie wszystko można zorganizować. – Jest jednak nawiązanie do tradycyjnego rajdu rowerowego, w którym nagrodami były również tablety. Tym razem taki sprzęt trafi do osoby wylosowanej spośród tych, które prześlą do nas zdjęcie miejsca ozdobionego biało – czerwoną flagą – dodaje wójt, Grzegorz Kozioł.

Do akcji dołącza poseł Anna Pieczarka, która także ufunduje nagrody rzeczowe dla autorów fotografii.

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych w kraju - zostało ustanowione w 2004 roku. Zwykle tuż przed nim uczniowie i przedszkolaki w terenu Gminy Tarnów przygotowują flagi i ozdabiają swoje najbliższe otoczenie. W tym roku, ze względu na pandemię, było to niemożliwe. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).