Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Bezpłatna apiterapia w Tarnowcu

11 czerwca, 2024

Z leczniczymi właściwościami produktów pszczelich mieli okazję zapoznać się uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli z gminy Tarnów. Zostali oni zaproszeni do nowo powstałych domków apiterapii w okolicy miejscowego boiska sportowego „Orlik”. To unikalne konstrukcje, w których umieszczono ule pszczół. W trakcie wizyty dzieci poznawały zasady apiterapii, czyli leczniczej metody wykorzystującej dobroczynne właściwości pszczół i ich produktów. A każdy kto ma ochotę skorzystać z bezpłatnych seansów apiterapii, powinien skontaktować się z sołtysem Tarnowca. Jan Nowak, bo o nim mowa, który opiekuje się tym miejscem, udostępni je wszystkim zainteresowanym.

 

O tajnikach miodoterapii mówił do dzieci i młodzieży pszczelarz Robert Kozioł. -W domkach apiterapii można oddychać powietrzem przesyconym aromatami z ula, bogatym w pyłki kwiatowe i substancje powstające podczas przerabiania nektaru na miód. To właśnie te opary mają pozytywny wpływ na zdrowie, szczególnie na układ oddechowy i stres. Dzieci mogły usłyszeć pracowite brzęczenie pszczół, które, choć znajdują się wewnątrz domków, mają swoje wloty na zewnątrz – mówił podczas spotkania.

 

Inicjatywa ma na celu nie tylko edukację, ale również promocję naturalnych metod wspierania zdrowia. -Chcemy rozwinąć apiterapię w Tarnowcu i stworzyć tu prawdziwy Pszczeli Park. Już dziś w otoczeniu domków rosną miododajne drzewa i krzewy, takie jak m.in. lipy – mówi sołtys Tarnowca, Jan Nowak.

 

Spotkanie przy „Orliku”, czyli żywa lekcja miodoterapii była fantastyczną okazją dla uczniów, aby dowiedzieć się w jaki sposób pszczoły mogą pomagać ludziom nie tylko poprzez produkcję miodu, ale także przez swoje niezwykłe właściwości lecznicze.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).