Sobota, 8 maja 2021r. | Imieniny: Stanislawa, Lizy, Wiktora
Pokaż menu

Będą niższe stawki za konserwację oświetlenia

15 kwietnia, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

To efekt wielomiesięcznych negocjacji przedstawicieli samorządów z regionu tarnowskiego, w tym gminy Tarnów, z przedstawicielami firmy Tauron Nowe Technologie. Przełomem było spotkanie w Wierzchosławicach, w którym wzięli udział członkowie zarządu spółki energetycznej wraz z wójtami i burmistrzami z powiatu tarnowskiego oraz Dąbrowy Tarnowskiej. Rozmawiano na temat kosztów utrzymania i konserwacji infrastruktury oświetlenia ulicznego oraz możliwości dzierżawy słupów przez samorządy lokalne. Dyskusja dotyczyła ponadto modernizacji istniejącej infrastruktury na energooszczędną z zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych opraw ledowych, które w dłuższej perspektywie czasowej przyniosą oszczędności w kosztach oświetlenia. - Doszliśmy do kompromisu, który nazwałbym umiarkowanie optymistycznym - mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik, który uczestniczył w negocjacjach.

Przedstawiciele samorządów zaproponowali powrót do indywidualnych stawek przesłanych do gmin na początku 2021 roku. Wynegocjowane ostatecznie indywidualne stawki dla poszczególnych samorządów będą, jak w przypadku gminy Tarnów, nieznacznie niższe niż dotychczas z zachowaniem ich wysokości do końca marca 2022 roku. Zakończenie negocjacji daje możliwość szybkiego zawarcia indywidualnych umów z operatorem na konserwację i niezwłoczne przystąpienie przez niego do usuwania zgłaszanych przez mieszkańców awarii oświetlenia.

Ostatecznie ustalono, że podpisanie umów nastąpi od 1 maja 2021 roku do końca marca 2022 r. Odrębnie będzie również rozliczony okres od stycznia do kwietnia 2021 roku na korzystnych dla gmin warunkach finansowych. - Negocjacje pokazały gotowość dobrej współpracy samorządów między sobą oraz partnerskie zasady i przychylność ze strony Tauronu Nowe Technologie. Mieszkańcom dziękujemy za cierpliwość i zgłaszanie zadań dotyczących napraw. Teraz wreszcie będą one realizowane – dodaje zastępca wójta.

Przedstawiciele Grupy Tauron Nowe Technologie SA potwierdzili również, że jest możliwość dzierżawy infrastruktury oświetleniowej w zaproponowanej w piśmie stawce, jednak wymaga to przeprowadzenia odpowiedniej procedury. Teraz najpilniejszą sprawą jest zawarcie nowych umów. W najbliższym czasie zaplanowano powrót do negocjacji w sprawie dzierżawy i modernizacji infrastruktury oświetleniowej.

Dodajmy, że w spotkaniu w Wierzchosławicach ze strony Grupy Tauron Nowe Technologie SA wzięło udział liczne kierownictwo spółki na czele z prezesem zarządu Arturem Warzochą oraz jego zastępcą Piotrem Apollo. W trudnych negocjacjach samorządy wspierali także posłowie ziemi tarnowskiej. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).