Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

APEL Wójta Gminy Tarnów – ZOSTAŃ W DOMU

01 kwietnia, 2020Szanowni Mieszkańcy Gminy Tarnów

Rząd podejmuje wszelkie działania by powstrzymać rozprzestrzenianie się w Polsce epidemii, wprowadzając od dnia 1 kwietnia 2020 roku kolejne kroki w walce z koronawirusem.

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców naszej gminy o bezwzględne stosowanie się do wydawanych przez rząd zaleceń, by nie narażać nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad. Zwłaszcza, że największa fala zachorowań jeszcze przed nami.

W gminie Tarnów zamknięte pozostają wszystkie obiekty sportowe, place zabaw i siłownie plenerowe, z bezwzględnym zakazem wstępu. Nieczynne są biblioteki, domy ludowe, domy kultury.

Urząd Gminy Tarnów pracuje w trybie wewnętrznym. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny z pracownikami. Wszelkie wnioski czy dokumenty można składać elektronicznie – za pomocą e-maila czy Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Płatności można dokonywać za pomocą przelewów.

Szkoły pozostają zamknięte, jednak zarówno dyrektorzy szkół jak i nauczyciele dokładają wszelkich starań, by proces edukacji zdanej przebiegał sprawnie. W najbliższych dniach zakupimy sprzęt komputerowy z rządowego programu „zdalna szkoła”.

Od teraz na obowiązkowej kwarantannie domowej będzie przebywać zarówno osoba skierowana na kwarantannę, jak i wszyscy, którzy z nią przebywają w jednym mieszkaniu. Proszę wszystkich z terenu naszej gminy przebywających na kwarantannie domowej o bezwzględne przestrzeganie jej zasad.

Nie wychodźmy z domu, jeżeli nie ma takiej potrzeby! Proszę o to zwłaszcza osoby starsze – korzystajcie z pomocy rodziny, a jeśli nie mają Państwo takiej możliwości, to proszę o kontakt z naszym Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie i bliskich. Nie narażajmy zdrowia swojego i innych. To od nas zależy, jak szybko ten wirus będzie się rozprzestrzeniał i jak długo potrwa okres kwarantanny. Zaufajmy podejmowanym przez rząd działaniom. Tylko nasza odpowiedzialna postawa może zahamować epidemię koronawirusa.

Apeluję – Zostańmy w domu!

 

Wójt Gminy Tarnów                      

Grzegorz Kozioł                      
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).