Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

80 tysięcy dla Gminy Tarnów na zakup laptopów do zdalnej nauki

10 kwietnia, 2020


Gmina Tarnów pozyskała 80 tysięcy złotych na zakup komputerów do nauki zdalnej dla uczniów gminnych szkół. Pieniądze pochodzą z rządowego projektu „Zdalna szkoła”, który ma zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu uczniów.

– W tym trudnym czasie, nauka musiała zostać przeniesiona przed monitory komputerów. Niestety, nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt, by realizować zdalne lekcje. Dzięki pozyskaniu pieniędzy rządowych, nasza szkoły udostępnią komputery tym, którzy ich potrzebują – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Rządowy projekt „Zdalna szkoła” jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Wniosek na dofinansowanie Gmina Tarnów złożyła niezwłocznie po rozpoczęciu rządowego projekt i bardzo szybko został on pozytywnie zaopiniowany przez Centrum Projektów „Polska Cyfrowa”.

- Umowa na zakup sprzętu jest już podpisana, laptopy w najbliższych dniach trafią do gminnych szkół, które niezwłocznie wypożyczą je potrzebującym uczniom – wyjaśnia Daniel Beściak, dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).