Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

50-ta (L) sesja Rady Gminy Tarnów za nami

28 marca, 2024

Podczas najprawdopodobniej ostatniej sesji w mijającej kadencji samorządu radni gminni decydowali o wielu sprawach, dotyczących m.in. kwestii planistycznych, komunalnych i finansowych, dokonali wyboru ławników do orzekania w Sądzie Rejonowym i w Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Sesja Rady Gminy odbyła się 27 marca br. w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów przy ul. Krakowskiej 19 w Tarnowie.

Radni m.in. przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia dotacji celowej z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i realizacji zadania „Konserwacja zabytkowych drewnianych ścian XV – wiecznego kościoła pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie koło Tarnowa w obrębie sobótek okalających nawę (XV w.).

Wyrażono zgodę na nabycie udziału w prawie własności nieruchomości położonej w miejscowości Koszyce Wielkie oraz wprowadzono zmiany w statutach sołectw gminy Tarnów.

Ponadto radni uchwalili miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Koszyce Małe i Nowodworze oraz uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w części Koszyc Wielkich, pozostawiając teren w centrum miejscowości do osobnego procedowania.

Dokonano wyboru ławników do orzekania w Sądzie Rejonowym i w Sądzie Okręgowym w Tarnowie oraz zmian uchwały budżetowej gminy Tarnów na 2024 rok, a w ślad za tym – zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Tarnów na lata 2024 – 2031.

Sesję zakończyły wolne wnioski radnych. Wysłuchali oni też mieszkańca Łękawki w różnych sprawach.

Sesja Rady Gminy Tarnów była nie tylko miejscem podejmowania decyzji w sprawach bieżących, ale również stanowiła symboliczne podsumowanie mijającej kadencji oraz okazję do wyrażenia wdzięczności za owocną współpracę. -Ostatnie pięć i pół roku było czasem intensywnej i merytorycznej pracy, która zaowocowała znaczącym progresem w rozwoju gminy Tarnów i za to Wam wszystkim ogromnie dziękuję. Spośród innych samorządów wyróżnia nas to, że umiemy z sobą rozmawiać. I nawet, gdy mamy czasem różne zdania, to szanujemy się wzajemnie i działamy dla dobra mieszkańców. Wszystkim radnym ubiegającym się o reelekcję życzę powodzenia w wyborach – mówił wójt, Grzegorz Kozioł.

Podziękowania za współpracę z radnymi gminnymi wyraziła także poseł Anna Pieczarka. -Gratuluję tak konstruktywnego działania na rzecz mieszkańców i znakomitego rozwoju gminy Tarnów, z której pochodzę – mówiła podczas sesji.

Wyrazy wdzięczności za współdziałanie oraz wkład w rozwój gminy Tarnów w stronę kierownictwa Urzędu Gminy Tarnów i radnych skierowali również przewodnicząca Rady Wiesława Mitera i członek zarządu powiatu tarnowskiego Mariusz Tyrka. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.