Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

„50 lat gminy Tarnów” – spotkanie i konkurs w Koszycach Wielkich

21 marca, 2023

Z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 50-lat gminy Tarnów wójt Grzegorz Kozioł spotkał się z uczniami szkoły w Koszycach Wielkich. Docelowo takie spotkania odbędą się w każdej szkole gminy Tarnów. Rozstrzygnięto też konkurs przeprowadzony w szkole nawiązujący do jubileuszu gminy, w którym nagrody wręczyła poseł Anna Pieczarka.

Jakie miejscowości wchodzą w skład gminy Tarnów? Gdzie znajduje się urząd i jakie są jego zadania? Ilu jest radnych gminy i czym się zajmują? Jakie korzyści płyną z dobrego funkcjonowania samorządu? Na takie pytania z pewnością każdy uczeń szkoły w Koszycach Wielkich zna już odpowiedź. Wójt Grzegorz Kozioł przeprowadził bowiem pogadankę samorządową, w trakcie której oprócz lekcji samorządności wraz z historykiem Adamem Rybą opowiedzieli uczniom o historii naszej gminy, obrazując ją zdjęciami i grafikami. Takie spotkania, w związku z jubileuszowym rokiem odbędą się w każdej szkole gminy Tarnów. – Celem naszych wizyt w szkołach jest przybliżenie najmłodszym mieszkańcom wiedzy o naszym samorządzie gminnym, o historii naszych miejscowości. Chcemy uczyć jak być odpowiedzialnym obywatelem, który w przyszłości będzie potrafił z pełnym zaangażowaniem działać na rzecz społeczności lokalnej, a także zwiększać przywiązanie młodych do naszej społeczności gminnej – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

W trakcie wydarzenia podsumowano również konkurs zorganizowany na 50lecie gminy Tarnów przez koszycką szkołę na „najładniejszą makietę miejscowości gminy Tarnów”. - Prace konkursowe są niezwykłe. Gratuluję wszystkim uczestnikom pomysłowości w ich przygotowaniu, a szkole inicjatywy jego zorganizowania – mówiła poseł Anna Pieczarka wręczając najlepszym nagrody. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).