Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Zmiana terminu wyborów

01 kwietnia, 2021

 

 

 

 

W dniu 30 marca 2021 Prezes Rady Ministrów podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów Burmistrza Gminy w województwie małopolskim.
 

Wybory zarządzone na dzień 11 kwietnia 2021 zostały przesunięte na dzień 9 maja 2021r.
 

Zgodnie z nowym kalendarzem wyborczym do 30 kwietnia można składać wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania przez wyborców niepełnosprawnych oraz przez wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat.
Do dnia 4 maja wyborcy mogą składać wnioski o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy, oraz zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych
Został również przedłużony czas na prowadzenia kampanii wyborczej przez zgłoszonych kandydatów. Do dnia 7 maja do godz. 24 kandydaci mają możliwość zaprezentowania swojej kandydatury i przedstawienia programu wyborczego.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2021 roku.
 
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).