Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Zapraszamy do udziału w projekcie wakacyjnym

09 lipca, 2021

Bractwo Kurkowe w Ciężkowicach oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ciężkowicach serdecznie zapraszają dzieci i młodzież w wieku 6 – 15 lat mieszkające na terenie gminy Ciężkowice do udziału w projekcie pn. „Ekologia – lepsze małe czyny, niż wielkie słowa”.

Projekt „Ekologia – lepsze małe czyny, niż wielkie słowa” ma na celu uwrażliwienie dzieci z Gminy Ciężkowice na tematy ekologiczne poprzez udział 50 beneficjentów w warsztatach i akcjach opartych na wartościach ochrony przyrody i ekologii, które przyczynią się do dbałości o swój region.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty eksperymentu ekologicznego, kuchni BIO/Eko żywności, art.-recyklingu, warsztatów tworzenia i wdrażania questu oraz warsztatów filmowo-przyrodniczych. Uczestnicy stworzą również swoją grę terenową – Quest ekologiczny prowadzący przez rezerwat Skamieniałe Miasto. Zorganizowana zostanie ogólnodostępna akcja ekologiczna „Posprzątaj swój kawałek Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego”, w ramach której w zamian za posprzątanie okolicy, uczestnicy otrzymają sadzonki drzew.  Planowane jest spotkanie z pasjonatem ekologii – osobą żyjącą na co dzień według zasad zgodnych z ochroną przyrody oraz promowaniem i stosowaniem w praktyce zasad ekologii.

W projekcie przewidziano 50 miejsc,  mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat, zamieszkujące na terenie gminy Ciężkowice (warunek konieczny do udziału w projekcie). Szczegółowe informacje, w tym dotyczące kryteriów rekrutacji oraz formularze zgłoszeniowe, są można pobrać w biurze Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach (ul. Rynek 1, 33-190 Ciężkowice - Ratusz) a także ze stron internetowych: www.biblioteka-ciezkowice.pl, www.ciezkowice.pl oraz facebook’a Bractwa Kurkowego w Ciężkowicach.

Wypełniony formularz rekrutacyjny należy dostarczyć osobiście do siedziby Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Ciężkowicach w terminie od 09.07.2021 r. do 16.07.2021r. (w przypadku remisu punktowego decyduje data wpływu formularza).

REGULAMIN REKRUTACJI.PDF

ZGODA NA UCZESTNICTWO.PDF

Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.