Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Wydarzenia: Konsul Generalny Węgier w Ciężkowicach

05 grudnia, 2020

2 grudnia br Konsul Generalny Węgier w Krakowie Tibor Gerencsér złożył wizytę w Ciężkowicach.

Węgierskiego dyplomatę gościła Sekretarz Gminy Ciężkowice Beata Weron-Białas w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Michała Koralika oraz wiceprzewodniczącego Rady Marcina Szymczyka.

Po wizycie w Urzędzie Gminy i wymianie kurtuazyjnych pamiątek z przedstawicielami samorządu Konsul odwiedził pobliski cmentarz nr 136 w Zborowicach z okresu pierwszej wojny światowej na którym spoczywa 455 żołnierzy Honwedu armii austro-węgierskiej.

Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.