Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Uroczysta dekoracja zasłużonych

02 grudnia, 2022
Uroczysta dekoracja zasłużonych

Na uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Ciężkowice w dniu 30 listopada 2022 roku, odbyła się dekoracja osób uhonorowanych medalami przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Decyzją Prezydenta RP, odznaczeniami państwowymi uhonorowane zostały osoby zasłużone w ratowaniu ludzkiego życia, a także zasłużeni pracownicy samorządowi Gminy Ciężkowice. Uroczystej dekoracji dokonał w imieniu Prezydenta RP – I Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.

Za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego, ofiarność i odwagę odznaczeni zostali Druhowie OSP w Ciężkowicach – dh Paweł Włudyka oraz dh Tomasz Włudyka, którzy zaalarmowali o pożarze w sąsiedztwie, a także przynieśli natychmiastową pomoc osobie samotnej, znajdującej się budynku oraz przystąpili do czynności gaszenia, narażając tym samym własne zdrowie i życie.

Za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczeni zostali medalem złotym za długoletnią służbę Pani Ewa Bajorek, Pani Grażyna Jurkiewicz, Pani Stanisława Wantuch oraz Pani Anna Zagała.

Na ręce wszystkich wyróżnionych gratulacje złożył, w imieniu swoim oraz swoich poprzedników, Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa.

Odczytany został także okolicznościowy list gratulacyjny Poseł na Sejm RP Anny Pieczarki wraz z wręczeniem drobnych upominków wszystkim uhonorowanym.

 
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).