Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Szkoła w Bruśniku już po głębokiej termomodernizacji

29 listopada, 2022
Szkoła w Bruśniku już po głębokiej termomodernizacji

Tuż po uroczystym otwarciu w dniu 25 listopada 2022 roku nowego obiektu w Ostruszy, miało miejsce oficjalne przecięcie wstęgi w ramach symbolicznego zakończenia termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Bruśniku. 

Trwający od 2010 roku proces rozbudowy placówki w latach 2021 i 2022 obejmował etap o największym natężeniu robót. Proces modernizacji zaczął sie w latach 2010-2014, kiedy to została wybudowana, dla potrzeb szkoły, sala gimnastyczna wraz z zapleczem.

W kolejnych latach trwały prace przygotowawcze do dalszych etapów inwestycji. Powstała dokumentacja prac modernizacyjnych budynku szkoły, boiska sportowego oraz budowy biologicznej oczyszczalni ścieków. Dzięki decyzjom podjętym na początku 2021 r. przez Pełniącego Funkcję Burmistrza – Pana Stanisława Krawca oraz Radę Miejską w Ciężkowicach zostały złożone wnioski o dofinansowanie planowanych inwestycji, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Cały wnioskowany zakres zadań zyskał akceptację, a kwota przyznanego dofinasowania wyniosła 2 680 000,00 zł. W 2021r. za kwotę 331 778,58  została wybudowana nowoczesna biologiczna oczyszczalnia ścieków, odbierająca ścieki z budynków szkolnych, jak również z sąsiadującego ze szkołą budynku Domu Ludowego. Wykonawcą prac była firma EKODREN Naturalne Systemy Oczyszczania Michał Gojżewski z Warszawy.

Również w 2021r. za kwotę 512 770,79 zł przebudowano boisko wielofunkcyjne, montując w miejsce urazogennej nawierzchni asfaltowej, nowoczesną nawierzchnię z trawy syntetycznej, umożliwiającą uprawianie wielu dyscyplin sportowych. Boisko zostało wyposażone w sprzęt sportowy i oświetlenie. Przebudowę boiska wykonała firma GOLDENSPORT MICHAŁ NOWACKI z siedzibą w Stanisławowie. Kolejnym etapem było podpisanie, w dniu 13 grudnia 2021 roku, umowy z Firmą Usługowo-Handlową Jan Marek Stanuch z Ciężkowic na wartość 2 035 422,02 zł, której przedmiotem było wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Bruśniku.

Prace termomodernizacyjne polegały  na dociepleniu fundamentów,  ścian, stropów i dachu, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego. Gruntownie zmodernizowano instalacje centralnego ogrzewania, montując nowoczesne i oszczędne kotły gazowe kondensacyjne. Zmodernizowano instalację elektryczną z wymianą oświetlenia na LED-owe oraz zamontowano instalacje fotowoltaiczną o mocy 23,94 kW.

Ponadto obiekt został również przystosowany dla osób o szczególnych potrzebach. W tym celu wybudowano podjazd dla niepełnosprawnych oraz zamontowano windę, umożliwiającą dostęp do wszystkich kondygnacji budynku.

Łączna wartość  zrealizowanych w Szkole Podstawowej w Bruśniku w 2021 i 2022r. prac stanowi kwotę blisko 3 mln zł (2 949 971,31 zł) z czego wartość otrzymanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 2,68 mln zł.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).