Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Smacznie, wesoło i z pomysłem

01 maja, 2020

W sobotę 7 grudnia 2019 r od samego rana do popołudnia na ciężkowickim rynku trwała degustacja potraw regionalnych i domowych. Jedzenie serwowały panie ze Stowarzyszenia Cieszko wspólnie z członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich z Ciężkowic. Na dziedzińcu Ratusza grupa animatorów organizowała ciekawe zajęcia dla dzieci. W samo południe na elektrycznej hulajnodze w asyście druhów z jednostki OSP w Ciężkowicach zajechał Święty Mikołaj. Każde grzeczne dziecko bez względu na wiek zostało obdarowane prezentem oraz dowcipnym komentarzem. Sobotnia impreza była działaniem wpisanym do projektu pt. "Ciężkowice gościnne". W ramach tego grantu w Stowarzyszenie zakupiło piękny duży namiot, który będzie służył przez następne lata jako solidne zabezpieczenie przed kaprysami aury przy organizowanych różnego rodzaju imprezach dla  społeczności ciężkowickiej. Ponadto zakupione zostało sporo wyposażenia kuchennego, które pozwoli w higienicznych    i bezpiecznych dla konsumentów warunkach przygotowywać i serwować pyszne potrawy regionalne. Na liście zakupionych sprzętów są między innymi naczynia nierdzewne, podgrzewacze, termosy, duża elektryczna kuchenka tak zwany "taboret" pod największe naczynia, ławy, stoły i wspomniany już bardzo duży namiot.

Grant pt. "CIĘŻKOWICE GOŚCINNE" realizowany przez Stowarzyszenie "Cieszko" w ramach projektu grantowego pt. Aktywizacja i integracja mieszkańców obszaru LGD Dunajec-Biała poprzez działania edukacyjno - kulturalne i promocyjne wraz z doposażeniem podmiotów działających w sferze kultury współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014 - 2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

   Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).