Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona

Rok 2021 rokiem Konstytucji 3 maja

06 maja, 2021

Dnia 3 maja 2021 r. minęło 230 lat, odkąd Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii, jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Gminna uroczystość w Ciężkowicach rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz władz samorządowych i delegacji pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, znajdującego się na ciężkowickim Rynku, gdzie przemówienia okolicznościowe wygłosili: Michał Koralik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach oraz Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Kwiaty pod pomnikiem złożyły delegacje władz samorządowych Gminy Ciężkowice, Powiatu Tarnowskiego, Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, delegacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, Tarnowskiego Stowarzyszenia Kombatantów i Osób Represjonowanych w latach 1956-1989, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ciężkowice, Klubu Sportowego CIĘŻKOWIANKA, delegacja Gminnego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Ciężkowicach, Stowarzyszenia CIESZKO, oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej.

Na zakończenie uroczystości Przewodniczący Michał Koralik złożył w imieniu władz samorządowych Gminy życzenia pomyślności wszystkim Druhom Strażakom Gminy Ciężkowice

Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.