Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Remont kapliczki Matki Boskiej z Dzieciątkiem w Bogoniowicach

02 grudnia, 2022
Remont kapliczki Matki Boskiej z Dzieciątkiem w Bogoniowicach

Gmina Ciężkowice realizuje zadanie pn. Remont kapliczki Matki Boskiej z Dzieciątkiem, która zlokalizowana jest na dz. nr 207/2 w m. Bogoniowice, gm. Ciężkowice. Zadanie jest współfinansowane z programu „Kapliczki Małpolski_2022”. Kwota dofinansowania wynosi 10 000,00 zł.

W ramach prac konserwatorskich planuje się powstrzymanie postępującej degradacji obiektu oraz przywrócenie zatraconych, pierwotnych walorów kapliczki. Prace przewidują oczyszczenie kapliczki, uzupełnienie ubytków i uszkodzeń kamienia, impregnację oczyszczonych elementów kamiennych, oczyszczenie blachy ocynkowanej.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).