Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Przystosowanie wewnętrznego dziedzińca zabytkowego Ratusza na miejsce spotkań, koncertów i wystaw.

13 grudnia, 2023

Prace nad przykryciem szklanym dachem wewnętrznego dziedzińca Ratusza dzięki poprawie pogody idą bez przeszkód. Trwa montaż podkonstrukcji stalowej, która umożliwi montaż konstrukcji aluminiowej z przeszkleniem. Zakres prac obejmuje sposób montażu słupków podtrzymujących konstrukcję na krótszym boku zadaszenia. Wykonawca zaproponował montaż słupków do ściany zewnętrznej budynku za pomocą „marki” – konstrukcji wsporczej, zamontowanej po obydwu stronach murłaty. Jest to podyktowane troską o gzyms zewnętrzny Ratusza. Dodatkowo zwiększyliśmy ilość słupków podtrzymujących konstrukcję na krótszym boku zadaszenia, co pozwoliło na rozłożenie nacisku konstrukcji na większy obszar.

Nazwa funduszu: Funduszu Promocji Kultury

Nazwa zadania: Przystosowanie wewnętrznego dziedzińca zabytkowego Ratusza na miejsce spotkań, koncertów i wystaw.

Dofinansowanie: 212 000,00 zł

Całkowita wartość: 555 880,01 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących

z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).