Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Poprawa bezpieczeństwa pieszych

05 czerwca, 2020

W dniu 3 czerwca oddano do użytku chodnik przy drodze wojewódzkiej w miejscowości Bogoniowice gm. Ciężkowice. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie Gmina Ciężkowice uzyskała w trybie Inicjatyw Samorządowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Łączna wartość prac wraz z dokumentacją projektową zamknęła się kwotą 553 052,59 złotych z czego Gmina Ciężkowice pokryła 50 % wartości zadania. Wykonawcą zadania była firma „Zakład Remontowo – Budowlany Łukasz Rejkowicz” z Gromnika. Ta długo oczekiwana inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo przy drodze wojewódzkiej, w północnej części gminy. W planach jest także budowa chodnika na odcinku Zborowice – Skamieniałe Miasto o długości 1,5 km, obecnie trwają prace projektowe tego przedsięwzięcia, które mają zakończyć się w grudniu 2020 r.

 
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).