Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Podsumowanie projektu 50+

01 maja, 2020

W sobotni wieczór 26 października br. uczestnicy projektu pn. "Ćwicz, śpiewaj, ucz się - żyj" spotkali się aby wspólnie z koordynatorami i prowadzącymi warsztaty tematyczne podsumować przebieg i rezultaty zakończonego właśnie projektu. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice Wojciech Sanek oraz koordynator Bogdan Krok. Drugim współautorem projektu i koordynatorem była Mariola Basamanowicz.
Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania rezultatów projektu oraz występu grupy warsztatowej śpiewu chóralnego pod dyrygenturą Małgorzaty Miłkowskiej.
Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice otrzymało na projekt pt. "Ćwicz, śpiewaj, ucz się - żyj" dofinansowanie w kwocie 15.000 zł z Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego. Zajęcia były nieodpłatne i objęły 50 mieszkańców Gminy Ciężkowice. Zajęcia w projekcie rozpoczęły się 19 sierpnia i zakończyły pod koniec października br.
Przeprowadzone zostały 3 bloki warsztatowe - po 20 godzin. Każdy uczestnik wziął udział w jednym z warsztatów, który wybrał zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Były to następujące warsztaty:
1. Warsztaty psychologiczne, które pozwoliły poszerzyć seniorom swoje horyzonty i umiejętności przydatne na co dzień. Uczestnicy zajęć poznali m.in. podstawy komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem czy wykluczeniem społecznym. Uczestnicy przeszli proces samodoskonalenia pod okiem doświadczonego psychologa.
2. Warsztaty śpiewu chóralnego na których uczestnicy pod okiem specjalisty kształcili swój warsztat muzyczny. Opracowali wspólnie wybrany repertuar, który zaprezentowali na podsumowaniu projektu.
3. Warsztaty rehabilitacyjne podczas których uczestnicy poznali kilka bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle stawów, kręgosłupa, itp. oraz skutecznych technik pracy z mięśniami. Uczestnicy otrzymali także wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego wykonywania codziennych czynności oraz jak dbać o swoją kondycję i zdrowie.
Uczestnicy projektu wzięli także udział w wyjeździe na sztukę pt. "Apetyt na czereśnie" do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Występ chóru projektowego był zaledwie początkiem tego miłego spotkania, które zamieniło się w rozśpiewany statek płynący na falach patriotycznych, biesiadnych i ludowych pieśni. Bardzo pomocne okazały się opracowane i wydrukowane śpiewniki dla wszystkich uczestników spotkania oraz żywiołowy akompaniament muzyczny Stanisława Mazura oraz Władysława i Mariusza Gąsiorów z Ciężkowic.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz krótkiej relacji filmowej z występu: https://www.facebook.com/1741406782758248/videos/2550372838384081/

(B.K)

Dofinansowano ze środków Fundacji BGK

   
 Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).