Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Podsumowanie ferii

01 maja, 2020

Czas ferii zimowych niestety już za nami, wracamy do obowiązków szkolnych i codziennych zajęć, ale miło powspominać czas dobrej zabawy. Mimo braku śniegu i możliwości szaleństw w białym puchu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zadbało, aby nikt nie nudził się podczas tegorocznych ferii. Na okres zimowej przerwy w nauce przygotowane zostały zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W ciężkowickim ratuszu odbywały się barwne zajęcia plastyczne, zacięte turnieje gier planszowych oraz zajęcia teatralne z tak lubianą techniką cienia. Uczestnicy pracowali konstruując scenografie oraz postacie do przedstawień, które na zakończenie przedstawili swoim rodzicom. Zupełną nowością były warsztaty z wykonywania wyrabiania ozdób techniką wycinanki ludowej oraz wyrabiania ludowych ozdób słomianych, które odbyły się także w Domu Kultury w Jastrzębi. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem i sporą frekwencją uczestników. Nie zabrakło także podróży w świat bajek podczas wspólnego czytania fantastycznych opowieści.

W Muzeum Przyrodniczym odbyły się lekcje przyrody- zwiedzanie, opowieści o zwierzętach naszego Pogórza, a przede wszystkim lekcja z rozpoznawania śladów i tropów zwierząt. Młodzi miłośnicy przyrody dowiedzieli się jak i po czym można rozpoznać zwierzęta mieszkające w naszych lasach, a to dzięki ciekawej lekcji, jaką przeprowadził pracownik Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Także Muzeum Etnograficzne „Grociarnia” w Jastrzębi udostępniło bezpłatnie swoje podwoje dla zwiedzających, zapraszając na niezwykłą podróż w czasie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).