Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Orszak Trzech Króli w Gminie Ciężkowice!

29 grudnia, 2023

Zapraszamy do udziału obchodach Święta Trzech Króli w Gminie Ciężkowice, organizowanych przez Bractwo Kurkowe oraz Centrum Kultury Gminy Ciężkowice. Już 6 stycznia 2024 roku, o godz. 9.30 w kierunku rynku w Ciężkowicach wyruszą jednocześnie trzy orszaki prowadzone przez Króli: Czerwonego, Zielonego i Niebieskiego. Każdy orszak poprzedzać będzie sztandar w stosownym kolorze. Każdy z uczestników otrzyma koronę z papieru w kolorze danego orszaku.

Miejsca organizacji orszaków:

  • Parking przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym (ul. Tysiąclecia)

  • Parking przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I.J Paderewskiego (ul. Łuczkiewiczów)

  • Ulica Świętego Andrzeja

Na rynku nastąpi spotkanie Monarchów, spotkanie w stajence, wizyta u Króla Heroda i wymarsz do kościoła na Mszę Świętą o godzinie 10.30. Zachęcamy do ubrania się na kolorowo, fantazyjnie i wesoło. Zapraszamy serdecznie do udziału Szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia, pracowników administracji oraz działaczy samorządowych.

Spotkajmy się tego dnia aby w radosnej i swobodnej atmosferze uczcić święto Trzech Króli.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).