Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Ogłoszenia: Wsparcie dla Gminy Ciężkowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

01 kwietnia, 2021

 

 

 

 

 

W dniu wczorajszym naszą gminę odwiedził Poseł na Sejm Wiesław Krajewski. Podczas spotkania w Urzędzie Gminy wręczył Panu Stanisławowi Krawcowi pełniącemu obowiązki Burmistrza Gminy oraz Michałowi Koralikowi Przewodniczącemu Rady Miejskiej symboliczne czeki na łączną kwotę 4 milionów złotych. Są to środki przyznane Gminie Ciężkowice w ramach konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Otrzymaliśmy wsparcie na 3 projekty. 
  • Projekt modernizacji budynku amfiteatru z terenem przylegającym. w m. Ciężkowice z rozszerzeniem o funkcje parkingu i placu targowego z zagospodarowanie terenu między innymi parkingiem dla rowerów w kwicie 800 000,00 zł.
  • Projekt modernizacji budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w m. Jastrzębia polegającej na  zagospodarowaniu terenu wokół szkoły poprzez modernizację boiska sportowego, budowę placu zabaw i boiska do piłki nożnej,  parkingu dla rowerów, dojścia dla niepełnosprawnych,  siłowni terenowej i urządzeń sprawnościowych dla seniorów oraz  instalacji fotowoltaicznej zasilającej szkołę i oświetlenie boisk. Dofinansowanie na ten projekt to kwota 1 200 000,00 zł
  • Projekt wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego IGNACY w celu ujęcia wód leczniczych w m. Ciężkowice w kwocie 2 000 000,00
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. RFIL to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.
 
 

 
 
 Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).