Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Ogłoszenia: Usuwanie azbestu na terenie Gminy Ciężkowice i gmin sąsiednich

01 maja, 2020

Projekt „ Proekologiczne przedsięwzięcie Gmin Partnerskich Ryglice, Gromnik, Cieżkowice oraz Rzepiennik Strzyżewski w zakresie usuwania materiałów azbestowych w regionie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2010 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Na podstawie porozumienie między 4 gminami: Ryglice, Gromnik, Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski został złożony wniosek o dofinansowanie usuwanie azbestu z terenu naszych miejscowości.

Każdy zainteresowany może zgłosić w swojej gminie potrzebę usunięcia azbestu ze swojej posesji.  W rama projektu finansowane są w 100 % usługi polegające na demontażu materiałów zawierających azbest z dachu lub z pryzm składowanych  na posesji. 

Po złożeniu wniosku w swojej gminie, specjalistyczna firma ustali telefonicznie z mieszkańcem termin wywozu.

W przypadku demontażu eternitu z dachów mieszkaniec jest zobowiązany dokonać zgłoszenia tego faktu w wydziale budownictwa Starostwa Powiatowego w Tarnowie, natomiast pozostałe formalności załatwia firma. Materiał zawierający azbest trafia na specjalne składowisko w Tarnowie, gdzie podlega utylizacji.   

Całość usługi dla mieszkańców jest bezpłatna.

Koszty zadania w 85 % pokrywane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałe 15 % dopłaca gmina z środków własnych.     

 

Kontakt:

Stanisława Wantuch, Urząd Gminy Ciężkowice, p. nr 30, 33-190 Ciężkowice, ul. Tysiąclecia 19, 

tel. 14 62 85 830, e:mail,  ug@ciezkowice.pl lub stwantuch@ciezkowice.pl

 Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).