Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Ogłoszenia: ‘Lato w teatrze’ – po raz kolejny w Ciężkowicach

01 maja, 2020

Projekt Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice pt. MIKROŚWIATY otrzymał pełną wnioskowaną kwotę tj. 29 460,00 zł.
Program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany jest ze środków MKiDN i adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które chciałyby w okresie letnich wakacji zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem.
Ideą naszego projektu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży opowiedzenia o swoim świecie. To one zdecydują czy to będzie opowieść o Ciężkowicach, o marzeniach, czy będą to historie rodzinne czy szkolne. Warsztaty mają stworzyć przestrzeń i dać dzieciom narzędzia do przekazania swoich historii. Inspiracją w zakresie formy będą teatry ulicznymi, przede wszystkim spektakle uliczne Odin Teatret, Bread and Puppet Theatre, Kud Ljud.
Realizacja działań w projekcie zakłada podążanie trzema ścieżkami tematycznymi:
- ŚLADY I TROPY – czyli opowieść o Ciężkowicach, jego historii - od mitu założycielskiego do opowieści z Klubu Senior +. Kto znajdzie ciekawszą historię? Kto znajdzie nieznaną opowieść? W końcu – co te opowieści o nas dzisiaj mówią? Czy są ważne? A jeśli tak, to dlaczego.
- DZISIAJ JUTRO I POJUTRZE – czyli opowieść o marzeniach. Tych bardzo aktualnych i tych odnoszących się do przyszłości. Jak będzie wyglądał ich świat za 10-20 lat? Co chcieliby robić? Kim być? Co jest lub będzie ważne? 
- TU I TERAZ czyli opowieść o codzienności, o szkole, podwórku. Szkoła jest ważnym elementem życia dzieci, spędzają tam mnóstwo czasu. Nie ma wątpliwości, że jest ważnym elementem ich świata. Pytanie, czy tym lubianym czy wręcz odwrotnie. Jakie mają relacje w klasie, co chcieliby zmienić.
Efektem naszej pracy w projekcie będzie parada zakończona pokazem etiud cieniowych w oknach Ratusza. Projekt będzie wydarzeniem nie tylko dla jego beneficjentów, ale także dla całej społeczności. Osoby prowadzące warsztaty to aktorzy jedynego w Polsce teatru cieni (Teatr Figur z Krakowa). Projekt skierowany jest do grupy dwudziestu dzieci w wieku od     10 do 18 lat.
Pozostaje mieć nadzieję, że okoliczności związane z epidemią pozwolą go zrealizować.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).