Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

06 lipca, 2021

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca nieruchomości ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Kryterium wpisu budynku do systemu stanowi moc źródła. Obowiązkowi zgłoszenia podlegają źródła ciepła o mocy do 1 MW, które ogrzewają budynek oraz źródła energii elektrycznej wykorzystywanej do ogrzewania budynku.

Deklarację można złożyć drogą elektroniczną na stronie: zone.gunb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Ciężkowice (wniosek dostępny w siedzibie urzędu lub pod adresem: https://zone.gunb.gov.pl/).

Na wysłanie deklaracji obywatele mają 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących (czyli do 30 czerwca 2022 r.). W przypadku nowo powstałych obiektów to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Więcej informacji na stronie GUNB: www.gunb.gov.pl/

Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.