Sobota, 30 września 2023r. | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima
Pokaż menu

Nowoczesne parkingi w Gminie Ciężkowice

01 maja, 2020
Nowoczesne parkingi w Gminie Ciężkowice

W dniu 19.06.2019r. odbył się końcowy odbiór techniczny inwestycji pn. „BUDOWA PARKINGÓW W MIEJSCOWOŚCIACH CIĘŻKOWICE I BOGONIOWICE W GMINIE CIĘŻKOWICE”
Inwestycja została zrealizowana w dwóch częściach :
Część I- Budowa parkingu Park&Ride i Bike&Ride w rejonie węzła przesiadkowego Rynek
w miejscowości Ciężkowice.
Część II- Budowa węzła przesiadkowego przy stacji kolejowej SKA wraz z parkingiem Park&Ride w miejscowości Bogoniowice.
Przy tym węźle przesiadkowym i parkingu oprócz budynku z sanitariatami będzie funkcjonowała stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz automat obsługujący Małopolską Kartę Aglomeracyjną.

Karta MKA i Aplikacja mobilna iMKA służą jako nośniki biletów i uprawnień do usług oferowanych przez instytucje i organizatorów współpracujących w ramach MKA. Obecnie w ramach MKA można będzie  kupować bilety komunikacyjne oraz rezerwować miejsca parkingowe oferowane przez:

- Szybką Kolej Aglomeracyjną,

- Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie,

- Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie – Tarnowski Organizator Komunalny

- Park&Ride w Tarnowie

Dodatkowo poprzez Aplikację iMKA można kupić bilety na wydarzenia kulturalne organizowane przez instytucje, które udostępnią pulę biletów w systemie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Po zakończeniu czynnościach związanych z odbiorami wynikającymi z przepisów prawa budowlanego (straż, sanepid, nadzór budowlany) infrastruktura socjalna zostanie udostępniona do  użytkowania.

Wartość zrealizowanych robót budowlanych stanowi kwota  3 043 212,20 zł. Zadanie jest współfinansowane ze środków europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 a wielkość wsparcia stanowi 85% kosztów kwalifikowanych zadania.(B.K)

 

   

 
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).