Piątek, 5 marca 2021r. | Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

15 stycznia, 2021

W 2021 roku Urząd Statystyczny w Krakowie będzie prowadził liczne badania ankietowe gospodarstw domowych, rolnych, przedsiębiorstw i instytucji na terenie województwa małopolskiego.

Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz.443, ze zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej.

W trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, z uwagi na sytuację epidemiczną, badania statystyczne w 2021 r. będą realizowane przez pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie głównie metodą wywiadu telefonicznego.

Tożsamość ankieterów statystycznych można sprawdzić poprzez aplikację na stronie internetowej https://sa.stat.gov.pl/formularz/ lub telefonicznie pod numerami: +48 12 65 63 032, +48 695 256 281, +48 12 41 56 011.

Zgodnie z ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 roku (Dz.U. z 2019 r. poz. 1775 ze zm.), od 1 kwietnia bieżącego roku na terenie całej Polski zostanie przeprowadzony NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ.

Pozyskane w badaniach statystycznych dane są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa małopolskiego oraz stanowią podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych. Zbierane i gromadzone w badaniach dane indywidualne i osobowe są objęte tajemnicą statystyczną – są one należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostają nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Urzędu Statystycznego http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2021/index.htm#Jakbadaniasarealizowane

Wykaz badań ankietowych realizowanych przez Urząd Statystyczny w Krakowie w 2021 roku znajduje się tutaj.

Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.