Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Konsul Generalny Węgier w Ciężkowicach

04 grudnia, 2020

2 grudnia br Konsul Generalny Węgier w Krakowie Tibor Gerencsér złożył wizytę w Ciężkowicach.

Węgierskiego dyplomatę gościła Sekretarz Gminy Ciężkowice Beata Weron-Białas w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Michała Koralika oraz wiceprzewodniczącego Rady Marcina Szymczyka.

Po wizycie w Urzędzie Gminy i wymianie kurtuazyjnych pamiątek z przedstawicielami samorządu Konsul odwiedził pobliski cmentarz nr 136 w Zborowicach z okresu pierwszej wojny światowej na którym spoczywa 455 żołnierzy Honwedu armii austro-węgierskiej.

   Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).