Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Kobyłki rozdane

01 maja, 2020
Kobyłki rozdane

19 stycznia br. w Domu Kultury w Jastrzębi miał miejsce Trzeci Regionalny Przegląd Grup Kolędniczych „O Diamentową Kobyłkę”. Organizatorami przeglądu byli: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Dom Kultury w Jastrzębi oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Jastrzębi. Udział w przeglądzie wzięły dwie grupy dziecięce oraz pięć grup dorosłych. Grupy te reprezentowały powiaty: gorlicki, jasielski, nowosądecki i tarnowski.
Nagrodę główną i statuetkę Diamentową Kobyłkę w kategorii grup dziecięcych przyznano kolędnikom „Z Szopką” (Zespół Mali Lipniczanie z Lipnicy Wielkiej ). Pierwsze miejsce zdobyli „Kolędnicy z Gwiazdą” – członkowie Zespołu Regionalnego „Mali Jastrzębianie” z Jastrzębi. Obydwie grupy zostały zakwalifikowane do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu.
W kategorii grup dorosłych Złotą Statuetkę i pierwsze miejsce przyznano grupie kolędniczej „Z Gwiazdą” z Lipnicy Wielkiej. Grupa ta została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych 48. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.
Dwie równorzędne drugie nagrody i statuetki Srebrnej Kobyłki przyznano grupie „Z Gwiazdą” z Zalasowej oraz „Droby” z Jasła.
Dwa równorzędne trzecie miejsca i statuetki Brązowej Kobyłki zdobyły: Grupa kolędnicza „Z Kobyłką” z Kobylanki i „Kolędnicy z Gwiazdą” z Bruśnika. Wszystkie występujące w konkursie grupy kolędnicze otrzymały nagrody finansowe oraz dyplomy.
Fundatorami nagród finansowych są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice. Fundatorami nagród rzeczowych są: Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice (statuetki – Główne Nagrody Diamentowe Kobyłki) oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (słodycze i okolicznościowe dyplomy).
W ramach pozakonkursowych występów towarzyszących wystąpili: Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bogoniowicach z filią w Kipsznej, Krzysztof Haraf i Romuald Haraf, Amelka Brończyk, Karolina Kutypa, Dominika Myśliwiec, Natalia Kucharska i Laura Karpińska oraz Grupa Śpiewacza KGW w Bruśniku. Patronat honorowy nad imprezą objął Zbigniew Jurkiewicz – Burmistrz Gminy Ciężkowice. (B.K)

 Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).