Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Informacja o dostawie węgla w ramach zakupu preferencyjnego

02 grudnia, 2022
Informacja o dostawie węgla w ramach zakupu preferencyjnego

Szanowni Państwo, Gmina Ciężkowice w dniu dzisiejszym (02.12.2022 r.) odbierze pierwszą część zamówionego w ramach umowy  z Polską Grupą Górniczą węgla, który będzie dla mieszkańców dostępny w preferencyjnej cenie 1980 zł. Do współpracy przy dystrybucji węgla zaprosiliśmy dwa składy w Bogoniowicach:  Firma Burnat s c i P.W. Budimet Sp. z o.o.- oraz jeden w Kąśnej Dolnej F.U.H. Stanuch. W tych lokalizacjach będzie można odebrać węgiel.

- Pracownicy Urzędu Gminy w Ciężkowicach kontaktują się telefonicznie z mieszkańcami uprawnionymi do zakupu węgla w celu wystawienia faktury zgodnie z kolejnością złożonych wniosków.

- Po opłaceniu faktury odbiór węgla możliwy będzie w jednym z trzech wskazanych powyżej miejsc własnym transportem lub skorzystanie z transportu oferowanego przez skład.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967).

Węgiel pochodzi z polskich kopalń Marcel, Wesoła i Ziemowit.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).