Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Gmina Ciężkowice wyróżniona w plebiscycie Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Moc Małopolski”

19 lutego, 2024
Gmina Ciężkowice wyróżniona w plebiscycie Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Moc Małopolski

W dniu 16 lutego 2024r. w Krakowie odbyła się gala finałowa plebiscytu Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Moc Małopolski”. Wyróżnienia i nagrody otrzymały samorządy i instytucje, które zrealizowały najlepsze inwestycje w regionie w latach 2018-2023.

Spośród wielu zgłoszonych do konkursu najlepszych małopolskich inwestycji Kapituła Konkursu wybrała laureatów wśród których znalazła się Gmina Ciężkowice.

Nagrodzone zostały inwestycje „Parku Zdrojowego” oraz „Przyrodniczo edukacyjnej ścieżki w koronach drzew”.

Celem konkursu było wyróżnienie i promocja tych małopolskich inwestycji, które były współfinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego, w tym z funduszy Unii Europejskiej, a ukończone i oddane do użytku zostały w latach 2018-2023.

Ścieżka wraz z Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej i łączącym je Szlakiem Nietoperzowym przynależą do jednego projektu pn. „ZIEMIA – WODA – POWIETRZE Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach i dofinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś. 6 Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.2 Ochrona różnorodności biologicznej. Wartość projektu stanowiła kwota ponad  30 mln zł, z czego ponad 17 mln to środki europejskie.

Projekt pod nazwą „Budowa Parku Zdrojowego na Rakutowej wraz z uzbrojeniem terenu” był współfinansowany ze środków w ramach  11 Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dotacja stanowiła kwotę ponad 15 mln złotych a całkowita wartość projektu to ponad 23 mln zł.

 
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).