Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Ferie Zimowe z Centrum Kultury Gminy Ciężkowice

28 lutego, 2024
Szkoła w dawnym parku dworskim / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Szkoła w dawnym parku dworskim / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Ferie Zimowe organizowane przez Centrum Kultury Gminy Ciężkowice dobiegły końca. Dziękujemy Wam kochane dzieci za wspólnie spędzony czas pełen zabawy i dobrego humoru, kreatywnego myślenia oraz nauki i już teraz zapraszamy Was na wakacyjne zajęcia. Do zobaczenia!

W pierwszym tygodniu oprócz zajęć plastycznych, gier czy zabaw w Ratuszu wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych, odwiedziliśmy Jednostkę OSP w Ciężkowicach oraz Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach. Drugi tydzień ferii spędziliśmy aktywnie i twórczo. Rozpoczęliśmy go od seansu filmowego w kinie MCEE. We wtorek spotkaliśmy się w Domu Kultury w Jastrzębi, tam zwiedzaliśmy Muzeum Etnograficzne „Grociarnia” i wypiekaliśmy tradycyjne „prouzioki”. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych oraz warsztatach nauki tańca ludowego, które prowadził Pan Stanisław Deś. W środę wyruszyliśmy na wycieczkę do Szymbarku aby zwiedzić renesansowy Kasztel oraz wziąć udział warsztatach plastycznych „Co kryje maska”. Czwartek rozpoczęliśmy kreatywnie - zabawą z masą solną, która dostarczyła wszystkim wiele radości. Następnie był czas na małe kino, gry i zabawy podczas których nie zabrakło pysznego poczęstunku dla dzieci. W piątek odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panie ze Stowarzyszenia „Cieszko” w Ciężkowicach, podczas których dzieci lepiły pyszne pierogi, a później zajadały je ze smakiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i prowadzenie zajęć dla dzieci. Serdeczne podziękowania kierujemy do OSP Ciężkowice, Zespołu Parków krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenia „Cieszko” w Ciężkowicach, Kierownika Domu Kultury w Jastrzębi za poświęcony czas i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do naszego sponsora firmy „D&S” Drapała, Szerląg Delikatesy Centrum, dzięki której mogliśmy zorganizować warsztaty kulinarne dla dzieci, przygotować poczęstunek na zakończenie ferii oraz częstować kanapkami i ciepłą herbatą podczas prowadzonych zajęć.

Spójrzcie jak cudownie spędziliśmy ten czas.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).