Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Drzewa – najstarsi towarzysze człowieka

01 maja, 2020

Zaproszenie na wykład dr inż. Bogdana Wertza
Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach
28 lutego (piątek), godz. 18.00

Jak imponujące rozmiary i wiek są w stanie osiągnąć drzewa? Jak je zmierzyć? Zapraszamy na spotkanie z niezwykłymi olbrzymami. Po prezentacji konkurs z nagrodami

Dr inż. Bogdan Wertz- pracownik Wydziału Leśnego na Uniwersytecie Rolniczym im H. Kołłątaja w Krakowie. Zajmuje się dydaktyką z zakresu dendrometrii, produkcyjności lasu i doświadczalnictwa statystyki. W swoich pracach naukowych zajmował się między innymi teledetekcją i oceną wpływu zanieczyszczeń przemysłowych na las.

Związany z Ciężkowicami przez postać dziadka – dr Włodzimierza Tomka.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).