Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Bezpłatne badania budynków kamerą termowizyjną

24 listopada, 2023
Bezpłatne badania budynków kamerą termowizyjną

W ramach realizacji przez Gminę Ciężkowice projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”  rusza kolejna edycja bezpłatnych badań budynków kamerą termowizyjną dla mieszkańców.

Badanie rejestruje ciepło emitowane przez dany obiekt. Kamera termowizyjna dzięki promieniowaniu podczerwonemu, zapisuje obraz dokumentujący rozkładanie się energii cieplnej w domu oraz jej miejsca przenikania przez przegrody. Utrata energii np. cieplnej to realne koszty, które dzięki właściwej izolacji można zaoszczędzić.

Badanie kamerą termowizyjną pozwala na wykrycie wielu potencjalnych problemów budowlanych, które mogą być niewidoczne gołym okiem. Są to przede wszystkim:

  • ubytki ciepła spowodowane niewłaściwą izolacją lub nieszczelnościami,
  • wilgoć w strukturach budynku, co może prowadzić do rozwoju pleśni lub grzybów,
  • uszkodzenia w instalacjach grzewczych lub chłodniczych, które mogą prowadzić do nieefektywności energetycznej,
  • szkodniki w strukturach budynku, takie jak np. kuny.

Badania będą prowadzone, w terminie od 29 listopada do 13 grudnia 2023 r. Mieszkańców gminy Ciężkowice, zainteresowanych wykonaniem pomiarów, prosimy o kontakt z ekodoradcą pod nr tel. 14 62 85 830.
Gmina Ciężkowice
Ciężkowice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).